5 tipů, jak rychleji uspět v byznysu

Opravdu není nutno dřít 5 – 10 let, abyste uspěli. Když na to půjdete chytře, úspěch a výdělky, které vás uživí, se dostaví už za pár měsíců. Mám to vyzkoušeno na sobě. Těchto 5 tipů jsem si nevycucala někde v odborné literatuře, ty jsem si, pěkně prosím, oddřela na vlastní kůži.

1) Učte se, vzdělávejte se, nechte si poradit

Vzdělávejte se z ucelených kurzů.
Ušetříte čas i peníze.

Vím, že nikdy bych si po tak krátké době v online nevydělala 140 tisíc za měsíc, kdybych neinvestovala do vzdělání a naučení se toho, co se potřebuji naučit. Hledání na googlu a koukání na youtube videa je skvělá věc, ale pokaždé je to od někoho jiného a každý má svoji pravdu a styl. Navíc daný člověk nezná váš projekt a nedá vám zpětnou vazbu, abyste nepřešlapovali na jednom místě a mohli se odpíchnout.

Pamatujete si pohádku Jak pejsek s kočičkou vařili dort? Smíchali páté přes deváté a výsledek byl katastrofa. Pokud se snažíte za každou cenu ušetřit, tím že si hledáte informace všude možně, nedivte se, že děláte všechno, ale nic pořádně. Nemáte jasnou cestu a cíl. A proto se v tom plácáte.

Chcete to změnit a konečně urazit pořádný kus cesty a vidět výsledky? Objednejte se na konzultaci, která vám ušetří měsíce času a věřte, že i peněz.

2) Budujte kolem sebe komunitu

Nepodceňujte sílu komunity.

Komunita vás sleduje, komunita od vás nakupuje, komunita vás inspiruje, co tvořit. Komunita vás následně doporučuje dále. Můžete samozřejmě vytvořit produkt nebo službu a valit to přes reklamu, ale po pravdě dost se vám to prodraží. Komunita vás zná, věří vám a už se i těší na to, co nového si od vás bude moci koupit. Komunita je pevný základ vašeho byznysu. Z počátku je to zábava a práce zadarmo, ale tisíckrát se vám tato péče vrátí.

3) Networkingujte = seznamujte se kdekoli a kdykoli

Přihlaste se do skupin, kde je vaše cílová skupina, kde se řeší problém, kterým se zabýváte a začněte tam být aktivní. Zapojujte se do diskuzí, pokud to pravidla skupiny povolují, zakládejte své příspěvky, dělejte si reklamu. Ale s mírou, nesmíte skupiny tapetovat a být vlezlí.

Jedna z těchto paní má pod palcem všechna rádia
a reklamy v nich. Dobrý kontakt, že?

Choďte na networkingová setkání, kde se seznámíte s novými lidmi a kde získáte další kontakty. Nikdy totiž nevíte, koho ten člověk zná a koho vám nebo komu vás doporučí.

Já networkingy miluji. Našli jsme na něm naši skvělou asistentku Evču, účetní. A poznali socioniku, díky které víme, jaké jsou naše silné a slabé stránky, což nám velmi zjednodušuje přijímání dalších lidí do týmu a rozdělování úkolů.

Navíc vy se neseznamujete jen s daným člověkem. Ten člověk má stovky kontaktů na další lidi a věřte nebo ne, ale můžete se takto dostat třeba až do televize.

Přijďte se propojovat na Networking akce Podnikat chytře, které pořádáme. Přidejte se k nám. Osobní kontakty jsou k nezaplacení.

4) Pomáhejte, neprodávejte

Tento bod se vám může zdát nelogický. Jak můžete vydělávat tím, že budete pomáhat a ne prodávat. Samozřejmě prodávejte, ale ve skupinách, do kterých se přidáte dle rady číslo 3, se hlavně seznamujte a místo přímého prodeje, pomáhejte.

Ukažte, že jste odborník ve vašem oboru.

Raďte, ukažte, že jste odborník a víte, o čem mluvíte. Budujete si tak jméno a lidé si vás zapamatují a začnou vás posléze sami vyhledávat nebo vás budou doporučovat dalším lidem. Pomoc je velmi silný marketingový nástroj.

V dobrých skupinách vládne přátelská energie, odtud je už jen kousek k přidání do přátel a následně pozvání na vaši fanpage a do skupiny, kde vy se už do hloubky zaměřujete na svůj obor.

5) Jděte do akce

Studujte, ale okamžitě aplikujte věci do byznysu. Tvořte magnety a i když nejsou dokonalé, vypusťte je mezi lidi. Chcete natáčet videa? Začněte. Vždycky bude někdo lepší než vy. Vytvořte produkt a šup s ním ven. Zákazníci vám řeknou, co je potřeba upravit, zlepšit. Když budete čekat, až to bude dokonalé, nikdy to ven nepustíte.

Nepřemýšlejte co ještě zlepšit nebo budete neustále jen zlepšovat, ale nic nevyděláte.

Berte to jako fakt, že zlepšovat se budete po celou dobu vašeho podnikání. Když se něco naučíte, přijde zase něco nového, lepšího a vy jste téměř na začátku. Je to nekončící proces, proto nelze čekat na AŽ. Proto nečekejte, protože by se vám taky mohlo stát, že to vyjde z módy a začnete úplně od 0.

Ptejte se na názor. Ale tisíc lidí, tisíc názorů. Neřešte na začátku barvy, fonty. Moji první prodejku na online kurz mi jeden pán setřel slovy: „To bych ven nepustil ani za nic.“ Ale ta prodejka už v té době vydělala 25 tisíc, takže jsem na ni neupravila ani čárku. A ve finále vydělala za měsíc 140 000 Kč. Nebyla ani náhodou dokonalá, ale vystihla jsem vyřešení problému mé cílové skupiny a ta díky tomu neřešila vzhled, ale jak kurz koupit.

A to se stalo jen 9 měsíců po té, co jsem se začala o online zajímat a vzdělávat se. Po roce jsme už s Davidem za jeden večer vydělali na webináři 250 000 Kč a za dalšího půl roku, v době korony kdy ekonomika neměla šlapat a měla jít dolu, náš online kurz vydělal milion korun.

Obojí mělo k dokonalosti daleko a kurz se upravoval za pochodu, podle reakcí zákazníků. Ono to ani jinak nejde. Vy máte nějakou představu, ale ta se může lišit od té zákazníka. A řeknu vám tajemství. I velcí lídři trhu, ač to vypadá, že vše šlape jak hodinky, hasí požáry a upravují za pochodu. Ani oni nemají patent na dokonalost. I když se tak možná tváří.

A teď je to na vás!

Podnikáte už nějaký ten pátek a prostě to dře?
Makáte od nevidím do nevidím?
Už nevíte, co udělat jinak, abyste se hnuli z místa?
Dejte si se mnou hodinovou konzultacidostanete novou vzpruhu, strategii a směr, který vás přiblíží k výsledkům.
Jsem ZKRATKA k vašemu úspěchu.

je zkratkou k vašemu úspěchu. Na Facebooku se pohybuje jako drak v oblacích, proto se na něj ve firmě Podnikat chytře specializuje a naučí vás chápat FB jako celek. Díky tomu budete na Facebooku vydělávat a neztrácet čas pokusy, omyly a vyhazovat peníze za reklamu. Potřebujete se odlišit ve svém MLM a chcete objevit svoji jedinečnou cestu, na které uspějete? Objednejte se na konzultaci.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.